| VLadGr a întrebat:

Ajutor! Am reinstalat windows-ul.tot a fost ok apoi trebuia sa schimb rezolutia si am pus o rezolutie mai mare... dar deodata ecranu sa facut negru si scrie out of range.cum sa schimb rezolutia (avand in vedere ca nu pot sa vad desktopul)? ps:monitorul e un lg flatron de 19"...

Răspuns Câştigător
| nutepriveste21 a răspuns:

Inainte de a porni windowsu apesi intermitent f8, va aparea o lista, selectezi,, enable vga mode'' intri in windows la o rezolutie minimala, dupa care mergi la proprietatile desktopului si setezi rezolutia dorita dar care stii ca o suporta si monitorul tau, dai restart si gata. Succes!

2 răspunsuri:
| Kattan a răspuns:

Nutepriveste21 are dreptate. PCHelp este din nou pe dinafara (daca nu se mai vede ecranul, este negru, cum sa verifice daca a instalat driverele video?).
Problema a aparut pentru ca ai pus o rezolutie pe care monitorul nu o suporta.

Răspuns utilizator avertizat