| Denis470 a întrebat:

..Am o problema cu computerul.Deci am vrut sa schimb rezolutia la pc si am dat-o mai mica si pe ecran mi-a aparut OUT OF RANGE si imi aparea tot negru.Am restartat pc si imi aparea cum se incarca windows-ul si cand se deschidea desktopul aparea tot negru.Am intrat in bios si scria acolo sa selectez IGD ca sa mi se deschida cu o rezolutie suportata de pc si so reglez dupa.Am facut asta si acum nu mi se mai deschide deloc nici windows-ul,deci cand dau drumu la pc imi apare tot negru,nu-mi apare nici macar cum se incarca windows-ul, si nici in bios nu pot sa intru.

10 răspunsuri:
| MadalinMarian a răspuns:

Incearca si reinstaleaza windowsul si o sa iti mearga totul bine. Bafta.

| Denis470 explică (pentru MadalinMarian):

Am bagat cd cu windows in el si nu imi apare nimic.Cum fac?

| MadalinMarian a răspuns:

Ce windows vrei sa instalezi? Uite instructiuni pentru windows Xp
http://www.totuldesprecalculatoare.ro/......as-cu-pas/

| Denis470 explică (pentru MadalinMarian):

Mai omule...nu imi arata nimic si nici in bios nu pot intra daca nu vad nimic...Ai citit macar intrebarea intreaga?

| MadalinMarian a răspuns:

Da am citit-o.Atunci du-te cu unitatea la un service bun si o sa vezi ce are.Asa cu parerea isi poate da oricine.Cei de la service o sa iti zica sigur ce are. Bafta.

| Denis470 explică (pentru MadalinMarian):

Pai eu asta voiam sa evit...nu voiam sa-l duc la un service.

| MadalinMarian a răspuns:

Deci unitatea se aude ca merge nu? Daca e asa incearca sa schimbi mufa care intra in monitor ca poate fi si de la aia sau incearca cu alt monitor si daca merge inseamna ca e stricat monitorul. Bafta.

| Denis470 explică (pentru MadalinMarian):

M-am gandit si eu la asta.O sa incerc.

| Denis470 explică (pentru MadalinMarian):

Am incercat si cu alt monitor si nu merge, dar cu monitorul meu la alt calculator merge, deci e ceva cu unitatea.

| MadalinMarian a răspuns:

Cel mai bine mergi cu unitatea la un service bun si o sa se rezolve nu cred ca e ceva asa grav. Poate sa fie la unitate stricata chestia aia in care intra cablu de la monitor