| tixytix a întrebat:

Ajutor.am si eu un telefon lg optimus sol. cand l-am cumparat nu avea nimic.acum nu mai pot primii si nici trimite mesaje.de ce? am umblat si la setari si tot nu am rezolvat,,,

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salut
Tocmai pentru ca ai umblat la setari. Actualizeaza numarul de la centru mesaje, daca nu te descurci fugi la o reprezentanta si ti'l fac ei.
Bafta

8 răspunsuri:
| Jameson a răspuns:

Verifica centru mesaje.

| Costyyysv a răspuns:

Mai bine decat asta da un reset. Revino la setarile din fabrica.
pe Orange centrul de mesaje este 0040744946000 (in celelalte retele nu stiu). Funda?

| Costyyysv a răspuns (pentru Costyyysv):

Sau poate cum spune Andrei3097 ai prea multe mesaje. Dar totusi, incearca si ceea ce am spus eu.

| tixytix explică:

Acum pot trimite mesaje dar nu pot primi

| Costyyysv a răspuns (pentru tixytix):

Dar ce ai facut, ce am spus eu? cu centrul de mesaje?

| tixytix explică:

Da.am scris centrul de mesaje de la vodafone.si am putut trimite.dar acum nu primesc

| tixytix explică:

Am corectat centrul de mesaje.acum pot trimite dar nu primesc.

| Andrei3097 a răspuns:

Este simpluhappyAi memoria plina de mesaje trimise si primite,poze, filme, muzica.Sterge din el si o s-a mearga