| zantedeschia a întrebat:

Ajutor. Calculatorul meu lucreaza tot timpul. Se aude ca lucreaza ceva si imi confirma si beculetul, dar pe ecran nu se vede nimic. E sunetul ala ca si cand ii dai ceva sa descarce. Multumesc.

4 răspunsuri:
| Parintele a răspuns:

Probabil tu auzi HDD-ul ruland. Daca nu poti vedea posibil placa video sa fie defecta sau monitorul defect. Incearca monitorul pe un alt PC daca functioneaza e clar ca placa ta video este problema.

| valy a răspuns:

Incearca sa il duci la un service de calculatoare.si sa til stearga de praf...winking

| cosm1n_9149 a răspuns:

Poate isi descarca update-uri pentru windows.

| belltech a răspuns:

Adica miorlaie hardul, cand transferi, vrei sa zici? poate nu ai suficient ram si face mult swap. ce configuratie este? OS si ram? xp lucreaza optimal cu 1 GB de ram. vista cam haraie hardul la 1gb ram, merge bine cu 2. win 7 merge excelent si cu 2, eu am win7 x64 cu 4 GB ram si swap dezactivat