| sweetdyana18 a întrebat:

Ajutor! Mi-au disparut toate iconitele acelea de pe ecran, in afara de my computer si recycle bin...cum pot adauga din nou...macar aceea de la mozilla
Am Windows 7

8 răspunsuri:
| imaqtpie a răspuns:

Scaneza cu http://quickscan.bitdefender.com/ro/

http://www.malwarebytes.org/ descarca, instaleaza si vezi ca o sa ai actualizare acolo dai pe el si il lasi sa isi fac update dupa dai un full scan.

Sa vedem daca ai vreun virus...

| sweetdyana18 explică:

Ce se intampla are legatura cu virusul vault? acolo zicea ca am un fisier care e posibil sa fie "infectat"...se numeste user; e diferit de celelalte.

| alyzee a răspuns:

Click dreapta pe programul sau folderul care vrei sa-i faci shortcut - create shortcut - tragi shortcutul pe desktop

| sweetdyana18 explică (pentru alyzee):

Dar unde gasesc folderul de la net?

| alyzee a răspuns:

Dai click pe start si daca nu ai internet explorer(sau mozila sau orice altceva folosesti tu) in Start Menu il gasesti la All Programs si pur si simplu tinand apasat pe click stanga il tragi pe desktop

| sweetdyana18 explică (pentru alyzee):

Dar meniul din start era gol...

| sincara1 a răspuns:

Mai stiu si eu o metoda dai : start, all programs, accesories, system tools, system restore apoi dupa astea iti va aparea o fereastra dai next! iar acum : ex : daca ai instalat un program pe data sa zicem : (1.2.2012) si daca credeai ca e infectat acel program, dai cu o zi innapoi fata de ziua programului care crezi ca e incfectat! iti mai arata si ce ai instalat in ziua aia ai sa vezi! asa si dupa ce ai focut astea dai next si de acolo te descurci!

aceasta optiune te ajuta sa dai (zilele innappoi)! funda?
daca nu ai inteles trimite-mi mesaj!

| SpeedyRA a răspuns:

Clic dreapta pe fisier
sent to
deckstop