| mistergiovany49 a întrebat:

Ajutor! Nu mai pot receptiona TV LIVE pe Android cu nici o aplicatie din Magazin play! Aplicatia Sopcast ( o am instalata ), se pare ca nu mai functioneaza! Stie cineva cum sa rezolv situatia? Cine ma poate ajuta cu adevarat, primeste funda cu placere din partea mea!

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu te lua dupa Bula! Nu mai merg serverele la Sopcast orice ai instala.

| mistergiovany49 explică (pentru Salontanul):

Salut Salontanul! Crezi ca este vreo alternativa pentru viitor?

| Salontanul a răspuns (pentru mistergiovany49):

Pe telefon nu. Am incercat tot ce se poate. Am luat si un dispozitiv din China (nu costa mult. 50 lei) dar n-a mers ca trebuie un anumit procesor mai nou. Eu am un telefon din 2017. Pe computer mai este TV-Maxe care merge bine pe Windows dar mai ales pe Linux.

Bula
| Bula a răspuns:

Multe servere de live tv care retransmit se inchid pe motiv de piraterie.
Nu ai ce face, incerci sa cauti server nou sau alte surse de stream-uri.

Incearca:
Stergi Sopcast anterior si descarci si sa instalezi ultima versiune de aici:
http://www.sopcast.com/download

| marinaru777 a răspuns:

Dezinstaleaza sopcast si instal. Iar

| Lucian2473 a răspuns:

Nu va mai merge pentru ca serverele Sopcast au fost oprite.

| Lucian2473 a răspuns:

O solutie sa vezi Tv pe internet este sa ai cont la Orange si deschizi aplicatia Orange TvGO.