| untu a întrebat:

Ajutor! Urgent! Cum pot rezolva problema ecranului albastru datorita erorilor hardware? Sa raspunda numai cei care pricepe la it si la calculatoare! Rog serozitate!

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate numai cineva care are piese sa le inlocuiasca pe rand. De obicei aceste defectiuni sunt datorate memoriei sau HDD-ului.

| untu explică (pentru Salontanul):

Cu memoria Sta bine!

| Salontanul a răspuns (pentru untu):

O sta el bine dar firele de praf au continut de metale. O curatare generala nu strica. E bine si placa de baza s-o cureti.

| octav005 a răspuns:

Problema ecranului albastru se datoreaza unei defectiuni a unei componente din calculator.
si eu am avut caeasta problema.

foarte posibil sa fiee de la memoria RAM. incerca sa folosesti cate o placuta, asta daca detii doua sloturi. vezi cum se comporta, daca mai da ecarn albastru. schimba-le pe rand. posibil ca una din placute sa aiba erori.

o alta problema poatee sa fie si din cauza HDD-ULUI. posibil sa ai sectoare defecte, BAD-uri fizice s-au logice.
Dai o scanare cu HDD Santinel, s-au HDD tune pro.

| alexalx1234 a răspuns:

Depinde ce piesa este defecta sau da semne de defectiune. O poti inlocui

| QzEcH a răspuns:

Schimba HDD sau curata-l, uita-te la placutele RAM si incearca sa le schimbi locurile sau curata-le si p-alea