| Viraggariv3 a întrebat:

E cineva de la automatica si calculatoare sau cineva care se pricepe cat de cat in domeniu sa imi raspunda la mai multe intrebari?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce te intereseaza?

| Viraggariv3 explică (pentru suntserios):

Pai sa stiu daca la Timisoara dau examen din mate si din fizica ca sa intru, daca am timp sa recuperez materia la fizica in 2 ani, si cam ce carti ar trebui sa cumpar pentru facultate.

| suntserios a răspuns (pentru Viraggariv3):

Din cate am vazut pe site la ei se da doar examen la matematica.

fizica care se da la admitere e destul de de baza, se poate recupera in 2 ani daca e cazul.

in cazul matematicii stiu ca se fac si cursuri pregatitorare in cadrul facultatii, gasesti detalii pe site.

Carti pentru facultate nu e nevoie sa cumperi. Profesorii pun de obicei la dispozitie suport de curs destul de bun. Bineinteles daca vrei sa aprofundezi vei gasi bibliografia in curs sau iti va fi data de profesori.