| Cristi_1137 a întrebat:

Ajutor va rog sunt disperat PC meu nu mai merge. si problema ar fi ca il pornesc bine merci. dar dupa ce vreau sa pornesc un joc sau un program in afara de net mi se schimba bara in cea de windows 95 sau 98 si mi se restarteaza imediat ajutati-ma ca nici macar un program nu pot sal deschid cum trebuie...ma gasiti pe idiul white. templates@yahoo.com si astept orice raspwns mersi anticipat

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Păi o fi muşcat ceva viruşi.Reinstalează Windows-ul şi problema va dispărea, dar recomand să formatezi HDD-ul complet prima dată în FAT/FAT 32(asta ca să recreezi şi sectorul de boot) şi apoi în NTFS, asta ca să îi refaci sectorul de boot iniţial.Succese.

| Gotenks a răspuns:

Am impresia ca ai ceva virusi. Incearca sa pornesti jocul respectiv in timp ce esti deconectat de la net. Probleme pot fi multe, de exemplu : jocul sa nu fie compatibil cu calculatorul tau. Oricum. Daca nu gasesti solutii, baga iarasi windous-ul.