| z8 a întrebat:

Alimentator cu mufa de priza, exista asa ceva? Am niste boxe, normale, ce se baga in priza pentru. a-si lua curent. Intrebarea mea e, exista un dispozitiv-baterie, incarcabil, portabil, in care sa-mi bag boxele in loc se le bag in priza ( sa aiba aceeasi mufa, aceea cu 2 gaurele )? fundita!

Răspuns Câştigător
| sincer a răspuns:

Parerea mea este sa iei iesirile de la transformator din bxe, sa ii faci instalatie sa ii dai alimentare de la priza de bricheta din masin.Important este sa te uiti ce valoare are transformatorul din boxe, daca el scoate 6 si tu ii bagi 12 v le-au bulit si trebuie sa pui allt transforamator de cutent continuu de la 12v la 6 sau 9v.