| Zoet a întrebat:

Allview p6 stony sau Samsung galaxy s2 plus? Justificati de ce. Multumesc mult! happy

3 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Aici comparatia nu prea e buna pentru ca 100% vor alege Samsung.
motive tehnice ai mai sus.
as mai adauga faptul ca Samsung a investit mult mai multi bani decat Allview in creearea unei arhitecturi tehnologice in asa fel incat sa nu existe probleme.
Asta e dezavantajul firmelor mici. nu au fonduri si scot terminale proaste.

| Gabi05 a răspuns (pentru Danzell):

Si sa nu uitam de problemele cu tabletele de la Allview,se blocheaza,nu mai funcioneaza displayul, probleme cu softul.
Asa si in cazul de fata, ca specificatii arata bine si Allview nimic de zis, doar ca Samsung au vechime in piata telefoanelor, fara de Allview.

| Gabi05 a răspuns:

Strict intre cele doua, as alege galaxy s2 plus, fiind mai puternic ca Allview
Ca si stecificatii amandoua stau bine, dar s2 sta cu 5-10% mai bine+ca nu e telefon romanesc.

S2 e dotat cu un chipset dual core broadcom, si filmeaza 1080p la 30fps
Camera de 8 mp face fotografii la 3264x2448 pixeli+ ca ai si camera secundara de 2mp
Android 4.1.2,optimizat ceva mai bine ca cele anterioare.
Stocare 8gb fata de 2gb de la Allview, 1gb ram
Ecran super amoled plus, cu luminozitate buna si culori foarte bune