| Alex_3707 a întrebat:

Alut TPU am un Salut TPU am un telefon Lazer 4.0 cu telefon Lazer 4.0 cu procesor ARM Cortex procesor ARM Cortex A9 de 1 ghz si sunt A9 de 1 ghz si sunt unele jocuri care cere unele jocuri care cere sa descarc varianta sa descarc varianta pentru Adreno sau Mali pentru Adreno sau Mali sau PowerVR sau sau PowerVR sau Tegra si nu stiu ce sa Tegra si nu stiu ce sa aleg care imi va aleg care imi va merge?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Atunci ai mare ghinion. Videocore nu e nici unul dintre acelea. Descarca si probeaza cu fiecare, dar nu cred ca o sa vrea...

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Vrei sa zici ca piratezi jocurile si nu stii ce sa alegi cand le descarci.
Descarca https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sysinfodroid si vezi la gpu ce scrie. Tegra sigur nu ai ca pentru tegra ai nevoie de cpu tegra. Eu cred ca ai asa: mali. Daca nu mali, powervr. Daca nu power, adreno. Dar verifica si vezi exact.

| Alex_3707 explică (pentru sltlp):

Am luat programul si la GPU modelu spune ca e VideoCore IV HW nu spune niciunul dintre alea deci care merge?

| sltlp a răspuns (pentru Alex_3707):

Atunci ai mare ghinion. Videocore nu e nici unul dintre acelea. Descarca si probeaza cu fiecare, dar nu cred ca o sa vrea...