| anonim_4396 a întrebat:

Am 2 probleme, una din probleme este cu un telefon archos oxygen 63 l-am scapat pe jos dar nu s-a spart cand l-am scapat, doar ca nu ii mai merge display-ul bine.
Display-ul merge sus pana la jumate si jos de tot dar pe la sfert de display nu mai
pot vedea pe el ce scrie, dar pe la jumate si sus merge si jos de tot, dar la sfert nu.
Cum il pot repara? Ii dadusem reset, am zis ca cu reset poate va merge, el nu e spart, are 4gb si 64gb, nu e de la noi telefonul.
Si a doua este cu o baterie externa Mi Power Bank 10400mAh.
Am luat-o acum 6 ani dar nu am folosit-o pana acum si baterie externa cand o pun la un telefon incarca ce incarca dupa se opreste si dupa ce se opreste dau eu pe ea si mai incepe putin dupa iar si iar incepe si tot asa.
Nu mai tine, cum o pot repara? Am pus-o si la o boxa cu usb, dar si la boxa cu usb se opreste porneste si tot asa se opreste, porneste, dar cateodata cand o pun culcata nu face nimic.
Am si desfacut-o si nu e nimic defect in ea.
Am vazut clipuri pe Youtube care multi au desfacut-o si era defect in baterii, dar la mine nu e nimic, bateriilr sunt bune.
Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Un segment din display nu functioneaza.
Probabil are un defect de contact sau segmentul de display este defect.
Du-l la un service de telefoane, ei vor putea depista /repara problema!