| c0pil1n a întrebat:

Am 6 intrebari:
1.Ce reprezinta " Hz" la un monitor? (cu ce te ajuta daca ii de 75 Hz sau 144 Hz)
2.Ce diagonala se potriveste la 75 Hz sau la 144 Hz?
3.De ce e bine sa ai timp de raspuns cat mai mic la monitor?
4. Exista monitoare 4k?
5.Monitoarele care au boxe incorporate au sunetul ok? (intreb daca l-as folosi la un ps4 pro ar fi de ajuns doar boxele din acel monitor?
6.Ce imi recomandati pana in 2000 lei pentru un ps4 pro:
-Monitor sau tv 4k? ( vreau sa il folosesc pentru Fifa19, Gta5, Fortnite)
Astept raspunsuri! Multu` ( funda )

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

1. Frecventa https://www.youtube.com/watch?v=pUvx81C4bgs
2. Intrebarea nu e formulata "corect", diagonala nu are legatura cu frecventa, nu direct/indirect
3. Lag mai mic, panourile TN au un input lag mai mic, uita-te la videoclip
4. Da
5. Da.
6. Monitor, ai in privat!