| compcris00 a întrebat:

Am auzit asa o stire precum ca in curind voi putea instala aplicatii(android) pe windows phone, cum credeti chestia e reala?
http://wmpoweruser.com/are-you-ready-for-android-apps-on -windows-phone/

6 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Nu breh, e duma de 1 aprilie! A, stai, ca nu e 1 aprilie... Microsoft lanseaza aplicatii pentru Android de ceva vreme, si cum cu Windows 10 vrea sa integreze toate device-urile cu Windows in acelasi ecosistem, e si logic ca Android e pasul urmator. Depinde cit o sa dureze toata povestea...

| compcris00 explică (pentru KodrutZ):

Interesant voi putea accesa google play, deoarece daca e sa comparam anume jocurile android vs win phone, la android grafa e mai buna si nu toate aplicatiile vor merge la toate telefoanele, adica naiba stie. big grin

| KodrutZ a răspuns (pentru compcris00):

Ete fis, doar nu sint timpiti Microsoft. Vei putea instala aplicatii Android certificate de ei prin intermediul Windows Store, nici nu ma pot gindi la cum ar putea fi altfel.

| compcris00 explică (pentru KodrutZ):

Rezulta ca daca vor lucra la fiece aplicatie in parte, deci asta se va primi ca doar anumite aplicatii vor fi si la win phone(nu taman sa mai spi ca-s de la android portate la win phone). Cred ca fac un fel de publicitate.

| KodrutZ a răspuns (pentru compcris00):

Nu trebuie' sa lucreze, e ca la faza cu driverele certificate Microsoft. Vor da un set de reguli care trebuie respectate de aplicatii si probabil ca vor mai lua si bani producatorilor pentru asta... happy

| compcris00 explică (pentru KodrutZ):

EI ce sa mai zic, asteptam.
Cred ca daca au dat androidului aplicatiile lor(word, power point, si ce mai au ei acolo in googlae play), a venit si rindul la android.