| BloodAndBon3 a întrebat:

Am un smartphone cu android 4.2, dupa ce am instalat cateva apps/jocuri imi zice ca nu am destul spatiu (El are 4 Gb, de sistem ar fi ocupati in jur de 2-2, 5 cred, asta cel mult). Nu am instalat apps/jocuri mai mari de 50 Mb si nu mai multe de 10-12. In schimb, la Phone Storage cica as avea 1, 3 Gb liberi... dar cum Domnu` pot instala jocuri acolo? Pot pune din PC in Phone Storage, chiar si 1 Gb si ceva, dar cand sa instalez un joc de pe M. Play (fie si unul de 40Mb) nu ma lasa, ca cica nu as avea destul spatiu. Phone Storage nu ar trebui sa fie memoria totala, accesibila total? O fi restul pentru aplicatii?!

Intrebarea mea este, cum as putea instala jocurile/aplicatiile acolo unde intr-adevar am spatiu?

3 răspunsuri:
| chioscuta a răspuns:

Aici e vorba de memori RAM, oi avea tu 4 gb dar daca ai 512mb RAM degeaba,poti folosi restul de memorie pentru poze, muzica, videoclipuri, altceva, intelegi?

| hp8510p a răspuns (pentru chioscuta):

Ce treaba are memoria RAM cu stocarea?

| BloodAndBon3 explică (pentru chioscuta):

Fac si eu ca si hp8510p. ce treaba are memoria ram?! Si de unde stii tu ca am 512 ram? laughing Am un Gb, in plus... se pare ca memoria totala e "impartita" in 2, internal storage si phone storage. Am aflat asta butonandu-l putin... In internal storage pot instala apps/games si in phone storage. ei bine, habar nu am. e aproape gol, adica am 3 melodii care le-am pus de pe PC.