| Amy1 a întrebat:

Am auzit ca exista un program de instalat pe calculator pentru a schimba limba de scriere(a tastaturi) in coreeana.Eu nu o am in setari, deci stiti vreun link de unde pot descarca acest program gratis?

Răspuns Câştigător
| cammm a răspuns:

Incearca asa : Dai le Regional languege option din control panel, apoi de sus dai pe Languege, si jos ai Install files for East asian, bifeaza acolo.

big grin

2 răspunsuri:
| cammm a răspuns:

Pentru a activa tastaturi pentru limbi precum chineza, japoneza și coreeana, trebuie să instalați mai întâi fișierele lingvistice EST-ASIATICE (bifeaza casuta). Pentru limbile care se citesc de la dreapta la stânga sau care necesită reformare în funcție de context, trebuie să instalați scripturile complexe pentru a accepta aceste limbi.

Faceți clic pe Start, indicați spre Setări, apoi faceți clic pe Panou de control.
Faceți clic pe Opțiuni regionale, de limbă, de dată și oră, apoi faceți clic pe Opțiuni regionale și lingvistice.
NOTĂ În vizualizarea Clasic, faceți dublu clic pe Opțiuni regionale și lingvistice.
În caseta de dialog Opțiuni regionale și lingvistice, faceți clic pe fila Limbi, apoi sub Servicii de text și limbi pentru tastatură, faceți clic pe Detalii.
În caseta de dialog Servicii de text și limbi pentru tastatură, sub Limba implicită a tastaturii, faceți clic pe limba pe care doriți să o utilizați ca limbă implicită, apoi mergeți la Modificarea limbii tastaturii cu Bara lingvistică.Sub Servicii instalate, faceți clic pe Adăugare.
În caseta de dialog Adăugare limbă tastatură, faceți clic pe limba dorită din lista Limbă tastatură, apoi faceți clic pe OK.
Sub Limba implicită a tastaturii, faceți clic pe limba pe care doriți să o utilizați ca limbă implicită.

| Amy1 explică (pentru cammm):

Poti sa-mi zici de pe ce sait sa instalez aceste fisiere? multumesc totusi pentru raspunsul asta. 정말 고마워요

| cammm a răspuns (pentru Amy1):

Incearca asa : Dai le Regional languege option din control panel, apoi de sus dai pe Languege, si jos ai Install files for East asian, bifeaza acolo.

big grin