| FriendsShow a întrebat:

Am auzit ca poti avea internet pe tableta folosind ip de la calculator. e posibil?

5 răspunsuri:
| NeluFerchi a răspuns:

Trebuie doar ca tableta sa aiba wireless si tu internet wireless, adica de la routerul pe care trebuie sa-l ai pentru asta. Te conectezi ca si cu un telefon n-ai treaba cu ip.

| Hexiled a răspuns:

Pai daca tableta are wi-fi merge sa intri pe netu tau funda? (poti)

| Ax3LdeV a răspuns:

Hai sa iti explic furnizorul de internet iti da un ip fie static fie dinamic, Daca ai un router, routerul iti ofera ip-uri locale pentru mai multi conectati dar can ies informatiile din router trece ip-ul frurniazat de cei de la car ai tu net

| Ghosts a răspuns:

Pai da, normal, adica acel WIFI al tau (daca ai) are un IP normal, orice alt PC/TELEFON/TABLETA conectat la acel WIFI au accelasi IP! happy
Funda? happy

| vulpixb a răspuns:

Dacă ai router şi tableta are Wi-Fi, este posibil deoarece ip-ul calculatorului este de fapt ip-ul routerului.

Sper că te-am ajutat!