| WalterWhite a întrebat:

Am auzit la televizor ca niciodata nu trebuie folosit telefonul in avion dar la telefonul meu am profilul "avion" care imi ia semnalul si sunetul. Deci care e treaba?

Răspuns Câştigător
| 9gag a răspuns:

Ai voie sa folosesti profilul "avion" in timpul zborului pentru ca iti opreste cautarea semnalului si poti folosi telefonul ca sa te joci, sa asculti muzica si sa te uiti la filme. Cauta pe net mai multe detalii dar ce ti-am spus eu e sigur. Succes

2 răspunsuri:
| Marinake a răspuns:

Nu trebuie folosit deoarece, in anii lor de experienta cei care piloteaza avioane, oamenii cu controlul zborului stii la ce ma refer au auzit sau au fost martori a multor atacuri asupra unor avioane.In general cu bombe.Pentru a nu exista riscul ca vreun telefon sa fie cel care activeaza aceasta bomba cand prinde o anume unda de semnal sau scoate un anume sunet, exista modul de zbor

| Zapa12 a răspuns:

Cel mai simplu si fara probleme este sa-ti INCHIZI telefonul. Avionul poate sa aiba interferente si chiar sa se prabuseasca din cauza faptului ca telefonul buriaza cu undele alea si se poate deregla ceva.winking