| Borsecuț a întrebat:

Am avut inainte un telefon care accepta mini-SIM, dar mi-am cumpărat unul nou la care merge doar Nano-SIM. Din cauza asta trebuie sa imi înlocuiesc cardul SIM. Se poate sa mi-l schimb fara sa mi se modifice numarul de telefon?

Sper că întrebarea are sens

4 răspunsuri:
| Musa1234 a răspuns:

Da, poti sa pui numarul pe o cartela Nano. Asta o faci la reteaua pe care esti, gen la Orange daca esti pe Orange

| goblinuldansatordincalcaie a răspuns:

Poti, trebuie sa mergi la un magazin al retelei tale de telefonie si iti face o cartela, insa in unele cazuri e complicat, cred ca depinde daca ai abonament sau cartela... Mergi si intereseaza-te la ei pentru ca ei iti pot da alta cartela si o pot taia dupa dimensiunea telefonului tau.

| Qweerrrtttyyy a răspuns:

Du-te la Furnizorul tau ( Telekom, Orange, etc) si cere o cartela noua Nano-Sim. Dureaza cateva ore sa fie pusa in functiune, si nu platesti nimic. Sau poti cumpara niste adaptori, sunt vreo 3 lei.

| adrianbestboy98 a răspuns:

Te duci la operator si ceri sa iti inlocuiasca cartela micro cu nano daca esti pe abonament trebuie sa mearga titularul