| Stefan03 a întrebat:

Am cateva intrebari despre niste perferice:
1. Merita sa imi iau un mousepad XXL care sa includa si tastatura?
2. Merita un mouse/tastatura de la Razer? (am auzit ca mouse-urile se strica repede)

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| RoCkKiD a răspuns:

1. Daca te joci mult merita dar sa iei unul ok care nu se desira/dezlipeste. Ajuta la confort si stablitate.

2. Sincer, depinde ce te joci si cat de bun esti/vrei sa fii. Tastatura mecanica pe mine ma enerveaza si daca nu joci jocuri unde ai nevoie de de timpi de raspuns bun, macrouri etc nu ia nevoie.
De mouse in schimb eu sunt multumit, am un Death Adder de vreo 3 ani si n-am avut nici o buba cu el. Sunt destul de ok la updateuri si produsul e solid facut cu materiale ok care se curata usor. Castile nu mai tin minte de care sunt dar nu am avut nici o problema cu ele si atat calitatea sunetului cat si modul in care se descurca microfonul pe discord sunt impecabile.
In definitiv e un moft ca daca nu vrei sa performezi la un joc te descurci si cu un mouse normal. deci dai banii daca ii ai.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pentru tine poate merită, pentru alții nu - depinde, de la caz la caz

| debarasator63 a răspuns:

1. Da, merita e super fain. Eu am SteelSeries QcK XXL;
2. Nu am incredere in Razer, nu mai sunt ce erau.
Imi plac mousurile de la SteelSeries.