| Alexis7591 a întrebat:

Am copiat un film (filmat cu o camera) si fisierele imi apar in format Video_TS. Sunt sase bucati si as vrea sa stiu cum pot face sa le fac in asa fel, incat sa fie un singur fisier.deci filmul intreg, nu pe bucati.

Răspuns Câştigător
| SonicAndrei a răspuns:

Fiind format de DVD, ar trebui să ai și un meniu, iar filmările să se redea una după alta.

Dacă vrei să faci un singur fișier, atunci îți trebuie un program de editat video. Eu folosesc Sony Vegas (poți lua versiunea trial), dar există gratuit Windows Movie Maker dacă nu te interesează să faci modificări importante pe filmări.
Deci, după ce ai făcut rost de program, pui filmările una după alta în timeline (dacă vrei poți tăia secvențe inutile) și apoi dai Render Movie (sau în fine, ce nume ar avea butonul, la WMM cred că e Make Movie). Selectezi să fie un format asemănător cu cel pe care îl au filmările: aceiași rezoluție (rezoluția de DVD cred că e 720x480 pixeli) și format AVI, MP4, Windows Media Video etc.

INFO: Va dura ceva până se va ace filmul, dar, fiind rezoluția mică, pe un calculator mediu-slăbuț ar trebui ca procesul să dureze cam cât lungimea filmărilor la un loc (maxim).

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Camera ta filma in format "dvd". Fisierele alea trebuiesc lasate asa si redate cu drag n drop. Trebuia sa ai si audio_ts.
Pentru ca daca le lipesti, poti, dar pierzi calitatea.

| Alexis7591 explică (pentru sltlp):

Am si audio_ts

| nutepriveste21 a răspuns:

Deschide fisierul video ts cu un program de redat dvd video(power dvd sau chiar media player etc) si filmarea va fi un intreg fara sa faci nici o transformare.

| horia2012 a răspuns:

Cu asta si cum poti, vezi pe aceeasi pagina:
http://www.aimersoft.com/tutorial/convert-video-ts-to-avi.html