| NoName799 a întrebat:

Am cumparat de curand un ceas police cronograf, am aflat de curand cum functioneaza butoanele din lateral, insa cele doua butoane care ar trebui sa il opreasca/porneasca nu functioneaza deloc, ceasul a venit cu bateria consumata, m-am gandit ca poate a stat prea mult in depozit, am schimbat bateria si secundarul, minutarul si ora functioneaza, respectiv rotita pentru a configura ora, dar cele doua? Alea de ce nu functioneaza? Sau poate nu stiu eu sa il folosesc? Sau e stricat? Astept ceva sugestii ca am dat o groaza de bani pe el si nu pot nici sa il returnez ca l-am desfacut sa ii pun alta bateria ca ceasornicarul a spus ca cea din interior era consumata.

1 răspuns:
| Wr3nch a răspuns:

Pai nu ai primit manual in cutie? laughing Cauta modelul pe Google, poate gasesti un tutorial care explica ce si cum se foloseste.