| VicKeRS a întrebat:

Am cumparat de curand un domeniu pe viata de la rotld, fara hosting, un un server cu debian 5.0.6 instalat.
Am facut cateva numepe pentru acest domeniu nume.domeniu.ro, nume2.domeniu.ro, nume3.domeniu.ro, am inteles ca trebuiesc hostate de mine dar nu stiu cum sa fac asta, de mentionat ca sunt incepator in ale linuxului, as vrea ca aceste domeniu sa routeze catre 2 ip-uri care le am eu, de mentionat ca mai am un domeniu activ care routeaza catre aceste ip-uri, ce trebuie sa fac ca si domeniul nou sa routeze catre acele ip-uri, daca se poate sa ma ajute si pe mine cineva pas cu pas. Va multumesc!

1 răspuns:
| bogdanluncasu a răspuns:

Uite aici host romanesc de calitate http://api.hostinger.ro/redir/1016552