| Cristi1241 a întrebat:

Am cumparat o tableta ieftina Myria Easy Tab 9 are android 4.4 kitkat si mai am si un card de 8 gb nu am router, cititor de card.
cum conectez tableta la pc sau trebuie vreun program sa fac schimb de date? si inca o intrebare: mi-a dat si un cablu otg si am bagat un stick in cablu si in tableta si nu mil detecteaza ce trebuie sa fac? PS:cel mai bun raspuns primeste FUNDA!

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Transferul de date se face fara un soft anume. E la fel ca de pe stick pe pc. Doar ca, precum inteleg, e nevoie sa activezi "stocare date usb" de pe tableta. Umbla in setari sau consulta manualul oficial al tabletei, pentru a intelege mai bine cum sta treaba in cazul dispozitivului tau.

5 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Cablu usb nu ai la ea? prin cablu usb se transfera din pc pe ea ce vrei tu "jocuri, muzica, poze etc " acel cablu otg este pentru a conecta la ea stick de date internet RDS, VODAFONE, COSMOTE nu merge sa bagi stick normal usb ca nu il vede

| dannyel86 a răspuns:

Cablul OTG pentru asta e. Pentru a putea conecta un stick, de exemplu, la tableta. Daca nu il recunoaste, ori ai o problema cu stick-ul (erori, virusi; ar fi bine sa fie formatat), ori trebuie activat ceva din setarile tabletei. E doar o parere.
Cat despre conectarea la un pc, iti trebuie tot un cablu de date cu mufa care intra in tableta la fel ca cel otg, iar la celalalt capat sa fie usb simplu, ca sa intre in porturile usb din pc, asa cum se intampla cu mouse-ul, tastatura, imprimanta, stick.

| Cristi1241 explică (pentru dannyel86):

Stiu ce e ala cablu otg si ce e ala usb, mi-a gasit driverul de la tableta dar nu merge sa-l instalez mersi pentru raspunsul cu stickul.as vrea sa stiu daca exista vreun program pentru a transfera date

| Cristi1241 explică (pentru dannyel86):

Mersi a trebuit sa instalez un driver parca se numea Adroid si apoi a gasit dispozitivul chiar ai fost destul de explicit

| dannyel86 a răspuns (pentru Cristi1241):

Ma bucur ca te-ai descurcat. happy

| dannyel86 a răspuns (pentru Cristi1241):

Transferul de date se face fara un soft anume. E la fel ca de pe stick pe pc. Doar ca, precum inteleg, e nevoie sa activezi "stocare date usb" de pe tableta. Umbla in setari sau consulta manualul oficial al tabletei, pentru a intelege mai bine cum sta treaba in cazul dispozitivului tau.