| anonim_4396 a întrebat:

Am cumparat un HP Pavilion tx 2000 (laptopul ala cu touchscreen), ca sa pot desena pe calculator direct. Doar ca nu stiu de unde se modifica setarile alea cu presiunea si numai stiu ce. Doar cand aproprii creionul de ecran, da un click. Fara ca macar sa ating ecranul. Eu vreau sa ating ecranul cu creionul ca sa dau un click, nu asa... Si am incercat cu alt creion, doar ca eu apasam intr-un loc (in paint), iar punctul aparea langa locul unde am apasat eu (la o distanta de 1cm sau mai putin)... Stie careva care-i problema? de unde se seteaza asta? (am cautat prin control panel, si am gasit cateva, dar nimic de acolo nu avea legatura cu presiunea :-l )

2 răspunsuri:
| VladDu a răspuns:

Cauta reglarea calibratie a touch screenului nu 'presiunea'.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am incercat si acolo, dar degeaba. Se poate sa fie de la windows problema? (are windows 7), aa si inca ceva, pot sa fac in asa fel in cat sa pot apasa numai cu creionul acela, nu si cu mana? (ca sa pot sta cu mana pe ecran cand desenez big grin )