| RusuRaduD a întrebat:

Am cumparat un pc nou si cand l-am conectat la monitor se vede umpic bruiat ...Precizez ca monitorul e tip televizor. oare sa fie de la cablul care leaga monitorul de pc?.

6 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Bruiat, in ce sens? Se vede in reluare? Daca e asa, trebuie sa instalezi driver-ul pentru placa video, pentru ca imaginea sa se miste normal. Se poate ca cei care au vandut pc-ul sa nu fi preinstalat si driverele sistemului. Le gasesti pe cd-ul dat cu calculatorul sau pe site-ul oficial al producatorului placii de baza, dupa caz.

| RusuRaduD explică (pentru dannyel86):

Mi se vede contru la iconite si la mouse (ceva gen umbra ) nu se vede ff tare, dar se vede.

| dannyel86 a răspuns (pentru RusuRaduD):

Daca e ca aici, ai si rezolvarea.
http://www.anvisoft.com/......top-icons/

Fa un printscreen (sau o poza) la desktop, incarca imaginea pe imgur.com si pune linkul pe TPU, sa vedem exact care e problema.

| RaduTN a răspuns:

Atat timp cat televizorul si calculatorul sunt conectate printr-un cablu hdmi, nu vga to hdmi sau mai stiu eu ce, si ai driverele la zi trebuie sa mearga perfect. Uita-te si la setarile televizorului sa fie pe HD/Full HD

Bafta!

| Shupy99 a răspuns:

Poti incerca in control panel la display settings, modifici culorile, resolutia si rezolvi imaginea neclara.