| ProSinal a întrebat:

Am cumparat un pc recent si o placa video si sunt speriat ca nu o sa mearga
Placa: Cerberus GeForce® GTX 1050 OC, 2GB GDDR5, 128 bit
Pcul : Intel Core i5-4750 3.60Ghz Haswell, 8Gb RAM DDR3, 1TB HDD, AMD RADEON R7 240 2GB GDDR5 128 bit

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Esti speriat ca nu o sa mearga ce anume? Nu e ca si cum are picioare si nu merge. Serios vorbind, te referi la un joc sau ce? Ce nu-ti "merge"? Nu porneste unitatea, sau?

| bogdan324 a răspuns:

Stai chill, 100% merge placa video cu acel pc(mai exact placa de baza si sursa), 1050-urile sunt facute in asa fel sa ruleze si pe cele mai petarde surse.

| RAY a răspuns:

Man placa de baza sa scrii nu componentele ei, deci la ce ai scris acolo, sunt convins cam in proportie de 80% ca isi va merge, ai pc bun, cu un cpu bun, slabe sanse sa nu mearga

uite si dovada ca ba da va merge https://cpu.userbenchmark.com/Intel-Core-i5-4570/Rating/2770