| XotGelu a întrebat:

Am curatat tastatura cu spirt si cred ca am varsat putinin interiorul ei cand aprin pc-ul incepe sa bipaie si nu merge sa scriu, dar cand porneste se aprind cele 3 leduri ce pot sa fac? dau funda!

Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

Inclin sa cred ca tastatura e dusa, poti incerca sa conectezi alta tastatura sa vezi daca merge. Daca spirtul a fost mai diluat sau mai vechi (s-a evaporat alcoolul si a ramas mai mult apa), ti-a curs pe conexiuni si a facut vreun scurt-circuit. Mai poti incerca sa o usuci cu un uscator de par, dar nu garantez ca o sa reusesti ceva. Daca nu,... alta, nu e obligatoriu sa-ti iei una cu tot felul de butoane suplimentare, o tastatura standard e vreo 3-4 sute de lei. Oricum, succes!

1 răspuns:
| ταξιδιώτης a răspuns:

Lasat pana se evapora spirtul.