| Ionut2143 a întrebat:

Am de facut un proiect la informatica si mai anume un Catalog Scolar Online. Trebuie sa lucrez in PHP si desigur cu baze de date (MYSQL). Care imi poate da niste sfaturi de unde as putea sa iau ceva parti sau care m-ar putea ajuta?

6 răspunsuri:
| uN23 a răspuns:

Http://www.catalogscolar.com/ - Uita-te la demo sa vezi cum e structurata baza de date si fa ceva asemanator. :)

suntserios
| suntserios a răspuns:

E o aplicatie destul de simpla nu stiu ce parti ai mai avea nevoie. Iti faci un plan, iti creezi baza de date si te apuci de munca. Documentatie pentru php o gasesti pe site ul php.net, spor la munca

| Ionut2143 explică (pentru suntserios):

Nu ii vorba de aia, dar cel mai greu ii sa fac la inceput toate tabelele cu profesor, apoi elevi si bla bla fiecare cu atributele lor si apoi sa fac conexiunea intre ele

| suntserios a răspuns (pentru Ionut2143):

Pai totul tine de cum gandesti aplicatia de la inceput.

| Ionut2143 explică (pentru suntserios):

Pai aia ca trebuie sa lucrez cu baza de date odata sa creez profi ca sa poate intra, si parintii desigur, apoi elevi, materii,

| BXTSY a răspuns:

Te poti uita la manualul sau la documentatia de pe http://www.catalogscolar.com/ sa vezi cum e facut si sa incerci sa iei parti de acolo