| KbR a întrebat:

Am de facut un proiect pentru ora de fizica si nu am idee ce sa fac. Trebuie sa folosesc curentul electric sau magnetismul sau altele. Trebuie sa fac ceva homemade din lucruri care le am la indemana. Unii au facut aparat de pirogravat altii veioze, ventilatoare, tester pentru puritatea apei etc.

Vreau si eu cateva idei bune daca aveti. Mshappy

2 răspunsuri:
| my99heart a răspuns:

Pai...o floare lampa(care sa se aprinda) sau un circuit ceva mai spectaculos(sper ca stii la ce ma refer prin circuit) sau stiu eu. o jucarie simpla.ca un catel sau o pisica... ceva mai simplu
nu stiu nu prea am idei
oricum sper ca te-am ajutat macar putin

| KbR explică:

Asa pot sa generalizez si eu. Vreau ceva concret happy Materiale necesare pasii etc tongue.