| tremi a întrebat:

Am demontat o masina de tocat marca HEINNER. Facea o galagie infernala.Am gasit un angrenaj de trei roti dintate de plastic. Aveau urme vagi de vaselina uscata. Dupa ce o curat trebuie sa ung dintii rotilor si axele cu vaselina? Ce marca sa nu fie toxica? Mai multa sau mai putina vaselina?
Va multumesc!

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Si daca aveau urme de vaselina, ce crezi, trebuie pus sau nu?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Ia o veselina siliconica de la un magazin de auto. Nici multa nici putina, bagi asa fel incat sa fie pinioanele unse, sa nu fie prea plina cutia reductorului pentru ca franeaza rotile daca e plina ful.

| tremi explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

MULTUMESC Ai locul 1.

| CPAElites a răspuns:

Normal ca trebuie sa pui vaselina...
Fara vaselina in 15 minute s-au tocat rotile dintate!