| dsofia72 a întrebat:

Am devenit dependenta de citit pe tableta. Citesc foarte mult. In ultimul timp am dureri de cap frecvente. Am inteles ca ar trebui sa schimb tableta cu kindle. Va rog sfatuiti-ma de sa aleg mai bine.

2 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Nu schimbara tabletei e problema si expunera excesiva la lumina ei. Dureri vei mai avea chiar daca o schimbi.
Redu timpul petrecut in fata tabletei, iar daca durerile continua mergi la medic.

| gelu1970 a răspuns:

Nu te doare suficient daca nu ai inceput sa lasi mai moale cititul de pe un screen de mizerie.