| Alexandrinaa a întrebat:

Am din nou o problema. tehnica: de ce oare nu functioneaza setarea copy/cut - paste? Trebuie sa mut obiectul dintr-un loc in altul ca sa se copieze. Nu merge nici print screen. Oare ce problema. a intervenit?

Răspuns Câştigător
| sigmanet a răspuns:

In anumite programe, daca "Caps Lock" este apasat (tastezi cu majuscule) este posibil sa se inhibe Ctrl+C si Ctrl+V. La fel si PrtSc.

3 răspunsuri:
| viorel2c a răspuns:

Ctrl+c e pentru copy; ctrl+v e pentru paste.

cristian
| cristian a răspuns:

Este posibil sa fi modificat setarile avute anterior.
Daca anterior setarile erau bune poti face o restaurare a sistemului cu o data din urma.
Start-Accessories-System Tools-System Restore

| dan_4962 a răspuns:

Apasa ctrl+c sau ctrl+x