| costel676 a întrebat:

Am dus de putin timp calculatorul la reparat si acum cand vreau sa incep need for speed world imi zice :no directx device found.
am directx11 instalat si windows7

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Reinstaleaza directx11. Daca l-ai dus la reparat, e posibil (zic!) ca prin devirusare sa fi fost eliminat un fisier din directx (posibil virusat). Daca jocul mergea inainte de a-l duce la reparat, e ilogic sa nu functioneze dupa ce l-ai recuperat,
Bafta!

1 răspuns:
| raidxp a răspuns:

happy directx-ul este in functie de performanta placi tale grafice, placa ta grafica suporta directx 11? instaleaza directx 9c si iti va merge totul