| Mosotti a întrebat:

Am eroare in win 7 si nu stiu cum sa o rezolv, aici eroarea:

https://ibb.co/3YjtXqK

Tutorialele de pe Youtube nu merg, alea ating altceva, eroare in leg cu winlogon, nu ca lipseste, deci recomandarea alora nu ajuta.

Vreo idee?

18 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Instaleaza windows 10 si scapi de orice problema pe viitor, eu il am de 4 ani si merge ca in prima zi, nici o eroare nu mi-a dat vreodata

| Mosotti explică (pentru RAY):

Daca voiam sa instal ala, nu as mai fi intrebat ce am intrebat. Am un alt calc cu win 7 si trebuie sa am asa, ca sa-mi mearga unele chestii mai vechi.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Nu ai cumva instalat un antivirus?

| Mosotti explică (pentru RAY):

Nu

| Drimmero a răspuns:

Reinstaleaza windows-ul, nu am intalnit niciodata eroarea asta.

Poti folosi PC-ul in mod normal chiar daca iti apare eroarea? Vad ca e de la firewall, deci ar trebui sa n-aiba treaba cu altceva.

| Drimmero a răspuns (pentru Drimmero):

Sau ti s-a sters vreun fisier din windows ceea ce ar fi nasol ca vor aparea erori mai multe si trebuie sa reinstalezi. Pune 10 pe el, ziceai ca ai programe vechi, nicio problema, click dreapta pe aplicatie si te duci la proprietati si apoi la compatibilitate, ai mai multe variante de windows acolo, daca nu apare 10 selectezi 8 sa fie cat mai nou si iti va rula, sau instalezi direct x-ul care trebuie, metode sunt, depinde de program, joc.

| Mosotti explică (pentru Drimmero):

Winu merge f bine doar ca am uitat sa dezactivez update si a aparut aia cu not genuine, e ecranu negru, as putea sta si asa ca restul merge perfect, dar am vrut sa remove aia, si atunci apare acea eroare. Mi-e o lene de ma doare sa reinstalez pe calcul ala iar.

| Mosotti explică (pentru Drimmero):

Nu da nici o eroare, merge brici, doar genuine removeru n u merge. Direct x e instalat, e ok. Nu pun 10 ca nu merge bine pe ala, o ia in reluare. Am pus odata.

| Drimmero a răspuns (pentru Mosotti):

Las-o asa atunci, ignor-o

| Mosotti explică (pentru Drimmero):

Mda, ce sa zic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parcă aveai Windows 10.
De când ți-ai pus 7?

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Nu, am alt calc cu win 7, vreau sa bag softul ala de remove lipsa genuine luat de pe softpedia, e un executabil, si cand il execut, da eroarea aia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eroarea persistă? Dacă da, atunci fă un backup la toate fişierele importante apoi reinstalează-l din nou.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Nu e vb de asta, si reinstalat face la fel, am facut deja asta, abandonez si instalez altul, sau tot pe asta dar dezactivez update, ca uitasem, si de aia a devenit negru ecranu, sau stau asa, ca nu e afectata nici o functie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-i system restore. Ai bagat ceva? Poate e vreun virus, sigur ai distrus ceva la windows, zici ca merge sa intri pe win?
Sterge update din control panel, daca n-ai optiunea remove, habar n-am. Tu stii ce e, vezi ce fisiere ai pe unde bagate.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Nu e, am bagat antivirusul, o sa install iar si dezactivez update, lucru care nu l-am facut, sau stau asa cu el ca nu merge ceva nasol.

| BlackPixel a răspuns:

Nu iti garantam un raspuns bun, dar poti incerca sa restartezi calculatorul de mai multe ori.

| Mosotti explică (pentru BlackPixel):

Am restartat, nu merge. Pai nu stiu, poate unii se pricep, sigur ca, garantat nu e nimic, decat ca murim, atat.