| Ionut58282856 a întrebat:

Am facut si eu niste setari pentru sunet bla bla bla si acum cand bag castile se aude sunetul si in casti si in laptop, adica eu daca ascult o melodie, sa zicem, se aude si in difuzorul de la laptop si ala de la casti. Cum il fac doar la casti?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Mufa castilor nu este bagata complet in gaura sau contactele din laptop s-au deformat din cauza fortarii si nu mai deconecteaza difuzoarele.
Alte posibilitati ar fi daca nu folosesti casti cu mufa compatibila sau daca trebuie sa alegi castile /difuzoarele din soft-ul sunetului.