| RobyTheWest a întrebat:

Am facut un reset la Windows 10 pentru ca aveam probleme cu Cortana/ Meniul de start si windowsul in general (executa comenzile foarte intarziat), dar majoritatea jocurilor si programelor s-au salvat, fiind pe alt drive diferit de cel pe care am avut windowsul, dar acum am observat ca nu mai pot gasi folosind functia de search jocurile si programele de pe celalalt drive, si m-am gandit sa verific Programs and Features din Control Panel, dar acolo am doar Skype/Google Chrome si Realtek High Definition Audio Driver, este vreo metoda sa actualizez cumva lista, am citit pe internet ceva de registry, dar nu prea stiu ce inseamna si ce face, asa ca nu as vrea sa ma bag pana nu am un raspuns mai sigur de la cineva care stie.

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Alea nu le mai gasesti, le reinstalezi!

| halogen001 a răspuns:

Daca w10 pare ok, o reinstalare curata a lui w10 urmata de instalarea tuturor programelor si jocurilor poate fi o solutie buna.

Solutia cu adevarat eficienta e reinstalarea unui windows mai vechi impreuna cu programele si jocurile, deci solutia buna e un windows care nu are probleme cu driverele, nu are probleme cu meniul, accepta instalarea programelor si asa mai departe, intr-un cuvant e nevoie de un windows care functioneaza si nimic mai mult.