| SERIALS a întrebat:

Am fost blocat a doua oara pe Instagram din cauza ca pun prea multe like-uri intr-o perioada scurta de timp. Prima oara am reusit sa pot pune like-uri dupa cateva zile, citisem pe net ca trebuia sa reinstalez din nou aplicatia pe telefon, am facut si a mers. Data asta nu merge, am dezinstalat si am instalat-o de doua ori, nu mai pot pune like-uri. Am incercat sa intru de pe calculator si acolo pot pune like-uri. Stiu ca am gresit, am pus prea multe like-uri ca-s likeoman, cate poze frumoase si hot sunt. Ce e de facut? Cum sa reusesc sa pot pune like-uri si de pe telefon?

Răspuns Câştigător
| Ora de net a răspuns:

Salut,

Cei de la Instagram sunt foarte atenți cu utilizatorii și conturile a căror activitate poate fi încadrată la spam. Pentru că ai dat foarte multe like-uri într-un anumit interval de timp, Instagram a considerat că această activitate încalcă Termenii și condițiile.

Prima oară ți-au blocat această opțiune tocmai pentru a te avertiza că acest comportament nu este agreat pe platforma respectivă. Deoarece au identificat aceeași problemă și după ce ai avut din nou opțiunea de a da like, aceștia te-au blocat din nou.

Fiind blocat în trecut pentru același lucru, cel mai probabil acum va fi nevoie de mai multe zile pentru a fi deblocat, sau îți pot cere chiar să completezi pași suplimentar pentru a demonstra că ești o persoană și nu un program.

Pentru a putea să utilizezi în viitor Instagram pe telefon, fără nicio restricție, este nevoie să fii atent la activitatea pe care o ai în perioada următoare.

2 răspunsuri:
| InvatamProgramare a răspuns:

Pentru abuz de like-uri Instagram iti blocheaza temporar contul.

| Yohei a răspuns:

Așa pățesc si eu uneori dar, dupa vreo 2, 3 zile ma lasa sa dau like inapoi