| RxTx a întrebat:

Am fotografiat ceva documente si nu am originalul la îndemână să le scanez, acum dețin doar pozele fotografiate cu telefonul mobil.
VĂ ROG SĂ ÎMI DAȚI UN SITE unde sa pot uploda pozele documentelor si sa le imfrumusețeze automat să le facă să arate ca și când ar fi scanate cu scanner-ul.
Mulțumesc mult!

8 răspunsuri:
| Adyiasi96 a răspuns:

Eu folosesc aplicatia TapScanner pe care poti sa o descarci din MagazinPlay.

| RxTx explică (pentru Adyiasi96):

Unde găsesc magazin play la ubuntu? glumeam, sper să nu ceară bani, am ințeles pe telefonul mobil happy o să trimit intr-un fel pozele sa ajungă pe telefon si o să încerc aplicația sugerată de tine. Mulțumesc mult.

| Adyiasi96 a răspuns:

Iar aici poti descarca fotografia scanata in format jpg sau pdf.
https://onlinephotoscanner.com/

| RxTx explică (pentru Adyiasi96):

Vreau să o las tot așa jpg dar vreau să isi dea singur seama unde sunt marginile paginii si sa ajusteze culorile contrastul luminozitatea...
să arânjeze imagiea singur inașa fel să arate exact ca și când ar fi fost scanată
am o aplicație pe telefonul mobil dar vrea bani face exact lucrul acesta dar nu am euro de dat aiurea pe ntru 2 poze si (in plus nu prea vreau să leg cartea mea de credit debit identitatea mea de telefonul mobil pentru că mie imi plac ca lucurile să fie cât mai separate cu putință am eu puțină paranoia )

| Adyiasi96 a răspuns:

Cu placere. Daca nu iti plac astea doua poti da si tu un search pe Google cu ceva de genul "make jpg look scanned". Site-uri sunt, vointa de a le gasi trebuie laughing

| RxTx explică (pentru Adyiasi96):

Nu aveam idee ce să caut
că google mi-a tras mama acasă

| fanso a răspuns:

Folosesc Camscanner mod apk - o soluție excelentă pentru problemele tale.