| KLiNK a întrebat:

Am gasit un calculator pe net de imi calculeaza cat consuma toate componentele. Vreau sa imi iau o placa video mai buna. Daca calculez acolo cu tot cu placa video pe vreau sa o iau zice ca imi trebuie o sursa de 340 wati, eu am de 350. Intrebarea mea este, monitorul tine de sursa? Adica eu am un monitor crt si consuma cam 90 wati. Daca imi iau si placa video care vreau imi trebuie sursa de 450 de wati?

Răspuns Câştigător
| AdrenalinTm a răspuns:

Monitorul are treaba cu priza si atata de sursa doar ce are in nauntru carcasei si ar trebui o sursa mai mare daca vrei o placa video mai buna

3 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Monitorul nu are nici o treaba cu sursa de alimentare a pc-ului.

| SouLIce a răspuns:

Monitoarele mai vechi se conectau la sursa pc-ul acum nu stiu ce monitor ai tu, dar daca cablul de alimentare intra in sursa atunci el consuma din sursa

| AdrenalinTm a răspuns (pentru SouLIce):

Se conectau la sursa dar nu luau curent putere din sursa era ca un fel de prelungito