| anonim_4396 a întrebat:

Am impresia ca ecranul laptopului meu se vede usor intunecat
Ce pot sa fac?

16 răspunsuri:
| dannys a răspuns:

Mareste-i luminozitatea

| anonim_4396 explică (pentru dannys):

Nu sunt nici eu chiar asa prost.

| dannys a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi cer scuze dar nu te-am facut nici nu te-am considerat prost. sad

| anonim_4396 explică (pentru dannys):

Pai ma faci prost prin faptul ca crezi ca nu stiu sa maresc luminozitatea
In fine, am rezolvat jucandu-ma cu contrastul si altele

| dannys a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok atunci.Scuze inca o data nu am avut nici macar intentia.Scuze

| CuriousStuff a răspuns:

Fiecare laptop are setari pentru luminozitate pe undeva, asa ca raspunsurile pe care le-ai primit sunt perfect, nu stiu de ce jignesti degeaba.
Sunt si in windows setari care sunt independente de luminozitate, pentru culori, contraste, saturatie si altele. Poti sa umbli si la alea sa vezi daca iti convine.

| anonim_4396 explică (pentru CuriousStuff):

Nu jignesc, sunt eu jignit

| untu a răspuns:

Daca nu poti sa maresti luminozitatea, incearca sa scoti bateria de pe laptop si pune in functiune laptopul cu stecherul cu adaptor de tensiune in priza si sa vezi daca merge? Daca nu merge inseamna ca este problema cu lampile cu led care lumineaza ecranul LCD numit invertor! Daca invertorul este defect, ar trebui sa-l duci laptopul la reparat la un service-ul autorizat! Daca are certificat de garantie valabil, du-l la magazinul de unde l-ai cumparat!

| KanezuY a răspuns:

Nu poti sa-i faci nimic, poate doar sa-i maresti luminozitatea. Si eu am aceeasi problema...

| anonim_4396 explică (pentru KanezuY):

Nu sunt asa prost, stiu sa o maresc

| arhidulcele a răspuns:

Nu ai comenzi pe tastatura laptopului? La mine pe tastatura butonul pentru up este F12...

| anonim_4396 explică (pentru arhidulcele):

Asa prost nu sunt nici eu, am mai spus

| Alexgabr1234 a răspuns:

Da luminozitatea mai mare

| anonim_4396 explică (pentru Alexgabr1234):

Ba, asa prost par?

| Bobocixx a răspuns:

Maresti luminozitatea?

| anonim_4396 explică (pentru Bobocixx):

Asa prost par?