| GeoRoRo a întrebat:

Am instalat de curand Windows 7 pe un laptop Toshiba Satellite A 210 1AO si nu mai imi merge card reader-ul. Am cautat pe net driver si nu am gasit. E posibil sa nu stiu eu sa caut astfel de resurse online. Ma puteti ajuta?

Mersi mult

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Card readerul trebuie sa mearga oricum chiar si fara driver.Eu pentru toate windowsurile ce le-am instaleat niciodata nu am instalat driver penrtru cardreader.Si imi merge struna. Daca ai laptop si chiar vrei driver mergi la www.toshiba.com si intri la Service&Suport -laptop computers-downloads-alegi modelul de laptop ce il ai si cauti driverul ce iti trebuie il downloadezi si gata.Cred ca te descurci.Este free si mergi la sitele lui thoshiba nu alte alea.Mergi pe sitele official nu altundeva.Si cu siguranta are si driverul ce iti trebuie daca zici ca altfel nu-ti citeste cardurile.Bafta.Eu acum am intrat si ce tiam scris de acolo am luat pentru ca stiam ca unele companii sint ceva mai diferite, adica unde sa mergi ce trebuie sa faci. Daca nu te descurci da un mesaj si iti iau eu driverul.Asta sa te ajut dar cred ca te pricepi.Bafta.

| relian a răspuns:

Ai dreptate astia sint niste fututi scuze expresia.Eu nu locuiesc in Romania si am crezut ca na intri la Toshiba si iei driver ceti trebuie si gata.Eu asa fac aici in America.Am incercat mai devreme sa caut laptopul tau dar modelul ce il ai tu nu este in America. Este unul dar zice ca e A210 ST1616.Deci al tau era 1AO.Am zis hai sa vad pe Europa si am cautat si maciuci.Frate dar in urma sinteti sincer.Nici nu am gasit macar modelul tau de laptop dapai sa mai aibe si driver.Si ce pagina naspa are Europa nu-ti vine sa crezi. Uite asa de curiozitatea intra pe north America si la USA si cauta pe acolo sa vezi ce simplu ce rapid si ce gasesti.Dar ce am vazut si pe America driverele de la Toshiba nu au nimic pentru cardreader.Probabil este cum am zis eu, adica trebuie sa mearga fara driver sau a instalat driveru windowsul. Poate nu ai instalat tu bine ceva.Pai mai bine sincer cumparati calculatoare din America pentru ca aveti support la orice.Napsa de tot, eu credeam ca oriunde este la fel sitele si este tot Toshiba nu sa zici ca e altceva.Ca sa vezi ce diferenta fac bulangii.Scriiele si spune-le ca nu stai sa te uiti la calculator pentru ca de la ei l-ai cumparat si sa va puna la dispozitie driver pentru absolut toate produsele lor, pentru ca ei fac bani din vinzarea a ceea ce produce.Aratele zile uite asa vrem ca in America sa fie sitele pentru ca nu se poate sa faca asa diferenta.Ce mai chestie timpita sa faci diferente pentru ce? Astia merita batuti pe bune.oK eu am incercat sa te ajut chiar voiam sa iau driveru del gaseam si sa vad cum til trimit, dar asta e lumea in care traim. Sper sa reusesti cumva.Numai bine.

| SuicideSilence a răspuns:

Http://se.computers.toshiba-europe.com/......s_bios.jsp

nu completezi nimic acolo. dai putin scroll si o sa gasesti tot ce ai nevoie.

| Tagaso a răspuns:

Driver Pack Solution 12.3 Full