| Emanon2011 a întrebat:

Am instalat din greseala babilon. Cum sa fac sa-l sterg sau mai bine zis sa-l dezinstalez?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru dezinstalarea unui program există mai multe posibilităţi: 1.Start/All Programs/programul respectiv şi Uninstall (dacă are această opţiune).
2.Start/Control Panel/Add or remove Programs/programul respectiv şi dai Remove.
3.My Computer/Local Disk(Chappy/Program Files, clic dreapta pe programul respectiv şi Delete.
4.Foloseşti un program de dezinstalare, gen Revo uninstaller.
5.Dacă nu-ţi reuşeşte cu nici una din cele 4 variante descarcă şi instalează un program numit Unlocker, acesta reuşeşte să dezinstaleze şi programele mai „recalcitrante". Succes şi numai bine!

4 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Stergel si cu RevoUnistaller si cum tiau mai spus si ceilalti!

| SuperGirl122222222222 a răspuns:

Buna! intra in Control Panel -> apoi,la add or remove programs->cauti Babilon, si dai Remove, sau uninstall.bafta!

| maryke a răspuns:

My Computer ---> Unninstall or change program, cauti programul si ii dai dezinstall.

| goejoy a răspuns:

Start > control panel > add/remove programs > cauti in lista babilon > dublu click > unistal