| anonim_4396 a întrebat:

Am instalat peste 10.000 de fonturi(nu glumesc) si as vrea sa le dezinstalez, fiindca incepe sa mearga foarte greu Word-ul.winking
Insa nu stiu cum sa diferentiez fonturile care au venit cu Windows XP de cele pe care le-am instalat eu. Le am pe toate intr-un folder.Cum as putea face sa le sterg DOAR pe cele instalate de mine? crying

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O sa ai de lucru serios. Intri din Start/Control Panel/Fonts, dai clic dreapta pe fonturi care existau in Word (Times New Roman, Tahoma, Arial etc) si apoi pe Properties si la General vezi data instalarii pe calculator. Dupa aceea va trebui sa mergi la fiecare in parte si sa procedezi la fel si le stergi pe cele care au alta data, mai recenta. Succes si numai bine!

5 răspunsuri:
| GrimReaper_4607 a răspuns:

Hmm. destul de complicat. thinking nu ai putea mai simplu sa ii faci un system restore intr'o data in care nu erau instalate acele fonturi? grim.reaper159@yahoo.de

| ZuAgain a răspuns:

Te duci in windows fonts si stergi fonturile care nu-ti trebuie
te obicei fonturile instalate de tin au alta iconita
uitete la calibri si cele care nu au aceeasi iconita sunt noi

| ASPLiacy a răspuns:

Am sters in jur de 100 fonturi(5 ore de chin straight face). La unele apare anul "1994" sau "1996". Le pot sterge linistita pe acelea? Ocupa cam jumatate din fonturi.winking

| alecs94 a răspuns:

Cel mai usor e sa reinstalezi word-ul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut
cand esti in folderul deschis intr-o fereastra pe ecran, asa incat sa vezi continutul sau, incearca sa ordonezi/clasifici fonturile dupa detalii, nu dupa lista, asa vei vedea DATA si intr-un fel sau altul vei diferentia cele initiale
intelegi ce ti-am explicat?
adica cele adaugate suplimentar de catre TINE, sunt instalate mai recent, deci intr-o zi de care iti amintesti, sau macar luna in care le-ai instalat
spor la lucru