| doraz a întrebat:

Am instalat programul Pokki (Instagrille ) aseara pe calculator.
Am vazut pe net ca trebuiau sa-mi apara doua iconite langa Start ( eu folosesc Windows XP ), iar mie nu mi-au aparut.
La scurt timp calculatorul meu s-a inchis din senin, lucru care mie nu mi se intampla sau poate sa zic ca se intampla o data la jumatate de an. Se inchidea, se deschidea singur, incontinuu.
Nici macar, cand se deschidea, nu statea doua secunde, nici nu apareau iconitele langa ceas ca el se inchidea, deci practic nu puteam sa umblu pentru ca nu aveam timp, el se inchidea imediat.
Pana la urma aseara a mers, fara sa-i fac nimic, s-a deschis si nu s-a mai inchis.
Apoi, azi dimineata a facut asa intruna ( s-a deschis, s-a inchis ) pana la un moment dat cand am reusit sa dezinstalez Pokki, dar calculatorul s-a inchis imediat iar si din nou a inceout sa se inchida, sa se deschida.
Acum am reusit sa apas Alt+Ctrl+Del si am intrat la Process si am dat end process Pokki si cand sa intru in Control Panel sa vad daca s-a dezinstalat iar s-a inchis si apoi a urmat la fel, inchis, deschis pana cand iar am reusit sa apas Alt+Ctrl+Delete si iar am dat end process Pokki si am intrat in Start si aparea Pokki relaunched si l-am dat in Recycle Bin. Am sters si tot Recycle Bin si am intrat si in Control Panel si era dezinstalat.
Acum merge fara oprire de jumatate de ora insa imi e teama ca odata inchis, iar vor incepe toate problemele.
Eu asa am crezut, ca e de la Pokki asta pentru ca s-a intamplat pentru prima oara de cand am calculatorul si imediat dupa ce l-am instalat pe Pokki asta.
A mai avut cineva probleme cu acest program? Ce ar trebui sa mai fac acum ca sa previn alte probleme cu Pokki? Este dezinstalat, dar am dat un search cu numele Pokki in "My Computer" si mi-a aparut asta :
PokkiInstaller
Pokki_InstagrilleSetup
POKKI.EXE-05BC21DF.pf
POKKI.EXE-05BC21E2.pf
POKKI_INSTAGRILLESETUP.EXE
POKKI.DOWNLOADERHELPER.EXE
POKKI.INSTALLER.EXE-2FB09
POKKI.UPDATER.EXE-21C42F
Pokki.Installer
Pokki.InstagrilleSetup.

Ajutati-ma va rog...

5 răspunsuri:
| RoxanaGhost a răspuns:

Eu am instalat pokki si nu are nimic.
Incearca sa stergi aceste chestii care ti-au aparut din PC big grin Sau incearca cu Ccleaner

| Iry_Irynel_1995 a răspuns:

Am avut si eu problema asta. da e de la pokki. eu aveam si o tema pe, pc si din cauza asta cred ca imi facea figurile acelea. dupa ce am dezistalat tema nu mai imi facea asa happy si cat timp am avut un antivirus nu mai imi facea figuri. dar dupa ce a expirat licienta cand dadeam in el sa il deschid(pokki) mi se dadea restart. poate e din cauza asta happy

| doraz explică (pentru Iry_Irynel_1995):

Mie acum imi functioneaza unitatea, adica imi dau seama ca nu se Mai inchide\deschide, dar pe monitor nu Mai apare nimic. Adica doar informatii le despre calculator de la inceput, iar apoi cand trebuie sa apart windows-up xp ca. Incarca monitorul Devine Negru, nu ca atunci cand e inchis, e o idee Mai deschis, dar treaba e ca nu se Mai intampla nimic, Mai departe. Ce e de facut? Am mare nevoie de el zilele acestea... Am bagat si Doua cd-uri. Vad daca apare ceva, dar nimic.va rog, ajutati-ma...

| Iry_Irynel_1995 a răspuns (pentru doraz):

Asera am incercat si eu iar pokki si mi se datea restart mereu... dimineata am instalat windows si acum nu mai am nicio problema happy

| Iry_Irynel_1995 a răspuns (pentru doraz):

Si dupa ce instalezi windows face tot asa. inseamna ca au ceva rami. ori placa de baza