| anonim_4396 a întrebat:

Am instalat toate driverele corect in device manager nu am nici un semn de intrebare de ala galben dar imaginea merge in umbre adica daca prind coltul unui folder deschis pe ecran cu mausul si-l plimb pe ecran in urma ramane alb... apoi se restabilesc culorile dar dupa ceva timp.ma poate ajuta cineva cu un raspuns?

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Pai nu ai instalat driverul video laughing ALa nu-ti apare ca fiind instalat sau nuh, uite, da-i tu start>run>dxdiag si daca-mi zici modelul placii video esti tare laughing Trebuie sa ai ceva cd-uri de la calculator sau daca stii ce placa video ai instaleaza driverul respectivwinking

2 răspunsuri:
| stanly7 a răspuns:

Ai uitat sa specifici daca ai dat restart.
Daca nu,
restarteaza calculatorul si apoi vezi daca mai ai probleme.

| necris77 a răspuns:

Incearca sa dezinstalezi placa video, da-i restart, instaleaza [placa video da-i restart din nou si vezi daca merge