| Andreiandrei2000 a întrebat:

Am instalat Windows 10 pe un SSD si am creat doar o partitie C:/ care are 50gb iar hardul are 250 cum sa mai creez o partie D:/ cu restul memorie fara sa reinstalez Windowsul?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Se pot crea noi partitii, fie folosindu-te de Windows, fie utilizand un soft specializat in gestionarea partitiilor. E mai riscant cand dintr-o partitie utilizata vrei sa obtii o partitie in plus, dar pentru cazul tau (spatiu nealocat unei partitii pe hard) ar trebui sa fie simplu, daca urmezi intructiunile unui tutorial bun.
http://www.tomshardware.co.uk/faq/id-2569580/make-partitions-windows.html

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intri in My Coputer si vei gasi Partitia C:\ si o partitie fara nume. Apesi pe ea si-ti va cere sa o formatezi. O formatezi in NTFS si gata. Nu este o filozofie.

Răspuns utilizator avertizat
| Andrei_Gherman_1996 a răspuns:

Nu ai cum doar la inceput se poate cand alegi unde se muta windowsul