| cyobyescu a întrebat:

Am instalat windows 7, dar merge intrerupt. De ce?

Răspuns Câştigător

1. Orice Windows merge intrerupt dupa instalare deoarece driver-ele nu sunt instalate. Descarca un program gen DriverEasy, SlimDrivers, DriverBooster, DriverMax pentru a gasi driverele sau descarca-le de pe pagina suport a laptopului tau. Ex: Sony, HP, Dell, Lenovo etc.
2. Asigura-te ca ai suficienta memorie si resurse pentru a rula Windows 7. Cerinte de sistem:
http://windows.microsoft.com/ro-ro/windows7/products/system-requirements
3.Curata-l cu un program gen: CCleaner, AVG PC Tune-Up, ASC (Advanced System Care) pentru a inlatura rezidurile si fisierele inutile.
4.Scaneaza-l de virusi folosind un program antivirus cum ar fi: Avira, Avast, AVG, Kaspersky, BitDefender etc.
5. Daca ai un laptop mai slabut iti recomand sa iti instalezi Windows XP sau Windows Vista.

Mult succes! :)

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ce merge intrerupt? Daca este vorba de fime ai incarcat si Adobe Flash Player?

| OnuOnulică a răspuns:

Probabil pc-ul tău nu suportă configurația la windows. Instalează alt windows și vezi dacă îți face la fel.

| untu a răspuns:

Incearca sa instalezi Windows 7 Home Premium, poate merge asa! Cand ti-ai luat calculatorul de la magazin, ce sistem de operare avea deja preinstalat? Instaleaza-le inapoi asa cum era inainte!

| GolopențaAdrian a răspuns:

Depinde ce procesor ai

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Ce pc ai?

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Sunt o mie de motive pentru care se poate intampla asta, de la kitul probabil piratat pana la un eventual driver care creeaza probleme.