| anonim_4396 a întrebat:

Am instalat windowsul dar nu ma lasa sa intru deoarece imi cere parola la log on cu toate ca eu nu am pus parola.Ma poate ajuta cineva cu un sfat? Ce parola scriu?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Anuleaza parola! Reseteaza parola de Administrator in Windows, fara a cunoaste vechea parola. Incearca! Intra in meniul Start --> Run, tasteaza CMD si apasa Enter. Apoi scrie comanda "net user USERNAME password", unde username este userul a carui parola doresti sa o schimbi, in cazul tau administrator si password este parola dorita. O sa ti se ceara sa introduci parola de 2 ori. Daca doresti sa o stergi (lasa userul neparolat) da click pe Enter cand iti va spune sa introduci parola.
Daca computerul e inchis si nu poti intra pe el decat cu parola porneste-l, apasa F8 si alege Safemode with Command Prompt Only. Acesta va boota in modul DOS unde poti reseta parola folosind comanda de mai sus.
Succes!

1 răspuns:
| Cristi19 a răspuns:

Intra in safe mode si scoate parola